Category Blog

KINA GECESİ NASIL ORGANİZE EDİLİR?


“Hayatınızın en önemli ve özel günlerinden biri olan kına gecenizi planlama aşamasına geldiyseniz, şimdiden tatlı bir telaşa kapılmışsınız demektir. Kına organizasyonu nasıl organize edilir, nerede yapılır, ne tarz bir elbise giyilir, hangi kına malzemeleri alınmalı, misafirlerinize nasıl bir hediye verilmeli gibi birçok soru aklınızı kurcalarken, Hanedan Kına Organizasyon editörleri olarak bu tatlı telaşınıza rehberlik edecek bir yazı hazırlamaya çalıştık. “

kına gecesi organizasyonu

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN  

En mutlu günlerinizden biri olan kına gecenizi planlamaya başlamadan evvel,elbette her şeyden önce kına gecenize ayırabileceğiniz bütçenizi  belirlemeniz gerekli. Kına geceniz için belirleyeceğiniz bütçe, kına organizasyonu planlamasında önemli bir rol oynuyor. Ancak “Çok büyük bütçeler ayıramıyorum” diye karamsarlığa kapılmayın! Evet,büyük bütçeler ile, birçok hizmetin yer aldığı kına gecesi organizasyonları düzenlenebilir. Fakat düşük bütçeler ile kına organizasyonu hizmeti alabileceğiniz firmaların olmasının dışında; kendi evinizde, arkadaşlarınız ile beraber çok eğlenebileceğiniz bir kına organizasyonu düzenleyebilirsiniz.

DAVETLİ LİSTESİ HAZIRLAYIN

Aslında bütçenizi belirlemenizde esas önemli rolü oynayacak etmen davetli sayınızdır. Çünkü; kına gecenize davetli misafirlerinizin sayısı, nasıl bir mekanla anlaşmanız gerektiğinin ipuçlarını verecektir. Kalabalık bir liste, misafir kapasitesi yüksek mekan demektir.  Aksine davetli sayısı az olan bir liste ise, butik organizasyonlar düzenleyebileceğiniz bir mekan anlamına gelir. Aynı zamanda misafirlerinize sunacağınız ikramların ve hediyeliklerin de, davetli sayınız ile bağlantılı olduğunu hesaba katmayı unutmayın.

KINA MEKANI

KINA GECENİZİ NEREDE YAPACAĞINIZI BELİRLEYİN ( KINA MEKANINIZI SEÇİN )

Az önce bahsettiğimiz gibi davetli listeniz kına gecenizi düzenleyeceğiniz mekanın türünü belirleyecektir. Davetli sayısı çok ise; düğün salonları,oteller,sosyal tesisler vb. yerler ile anlaşabilirsiniz. Davetli sayınız az ise;kına konakları,tarihi mekanlar,restaurantlar,cafeler,butik oteller vb. yerleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha butik ve lüks bir organizasyona ev sahipliği yapmak istiyorsanız; saraylar,yalılar,özel organizasyonlara açık villalar veya havuz başı yıldızlı mekanları tercih edebilirsiniz. Elbette tüm bunların yanı sıra, başka alternatifler de var tabiki. Günümüzde halen bir gelenek olan “kapı önü organizasyonlar” diye tabir ettiğimiz ev önü veya bahçelerde düzenlenen kına geceleri birçok çiftimiz tarafından tercih edilmeye devam ediliyor. Evinizde veya bahçenizde istediğiniz birçok konsepte kına gecesi düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir